Kampus Ochota

Kampus Główny

 • Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego (BUW)

  Główna bibioteka Uniwersytetu Warszawskiego jest położona przy ul. Dobrej 56/66, niedaleko Kampusu Głównego. Dostęp do biblioteki maja wszyscy studenci UW, uprawnieni również do wypożyczania książek. Na dachu biblioteki znajduje się ogród, jeden z największych tego typu w Europie.

  Strona internetowa BUWu

  Godziny otwarcia

  Poza BUWem każdy wydział uniwersytetu ma równiez swoją bibliotekę, zlokalizowaną przeważnie w budynku danego wydziału. Listę bibliotek wydziałowych można znaleźć tutaj.

 • Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UW

  Siedziba BON mieści się na parterze, w budynku Wydziału Neofilologii oraz Wydziału Lingwistyki Stosowanej, przy ul. Dobrej 55 (naprzeciwko budynku Biblioteki Uniwersyteckiej)

  Biuro mieści się na parterze (od wejścia głównego należy kierować się w lewą stronę) Sekretariat Biura znajduje się w pokoju 0.070.

   

 • Szpital św. Rocha (Instytut Kultury Polskiej)

  W budynku dawnego szpitala św. Rocha mieści Instytut Kultury Polskiej. Od strony tzw. małego dziedzińca (wejście po prawej stronie po przejściu przez Bramę UW) znajduje się w nim także przychodnia dla studentów i pracowników UW oraz siedziba Samorządu Studentów UW.

  Adresy: ul. Krakowskie Przedmieście 24 oraz ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.